نگهداری شبکه های کامپیوتری

توسعه و گسترش شبکه‌های کامپیوتری به یک حرفه یا شغل خاص محدود نمی‌شود. در دنیای کنونی، بسیاری از حرفه‌ها و شغل‌ها از فناوری شبکه‌های کامپیوتری برای انتقال اطلاعات مربوط به حوزه خود، تجزیه و تحلیل این اطلاعات، محاسبات مربوط به تولید محصول خاص و دیگر فعالیت‌ها استفاده می‌کنند. با توسعه این علم، مشکلات مرتبط با شبکه‌ها نیز افزایش یافته است و شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با این مشکلات مواجه می‌شوند. برای رفع این مشکلات، برخی شرکت‌ها از استخدام یک نیروی ثابت استفاده می‌کنند که در بیشتر مواقع به صرفه نمی‌باشد و یا تخصص کافی در همه زمینه‌ها را ندارد. در عین حال، برخی سازمان‌ها برای پشتیبانی شبکه خود از مشاوره و راهنمایی شرکت‌های خصوصی با تخصص در نگهداری شبکه‌های کامپیوتری بهره می‌برند، که بهترین راه حل بوده.

خدمات نگهداری شبکه های کامپیوتری در حقیقت شامل خدمات مربوط به بروزرسانی شبکه داخلی شرکت و اصلاحات اشکالات احتمالی می باشد.

اجرا و راه اندازی اتاق سرور. نگهداری شبکه . به همراه تعمیرات شبکه توسط شرکت نورسان انرژی و پسیو شبکه

مزایای نگهداری شبکه های کامپیوتری

افزایش کارایی

بهبود کارایی شبکه با استخدام یک نیروی ثابت برای این کار انجام نمی‌شود. عموماً نیروهای استخدام شده در این زمینه، همه تخصص‌های لازم را ندارند و در خیلی از مواقع قادر به رفع مشکل نیستند. اما شرکت‌های خدماتی که اقدام به ارائه خدمات حفاظت شبکه‌های کامپیوتری می‌کنند، از چندین کارشناس و متخصص خبره در زمینه‌های مختلف بهره می‌گیرند و عموماً قادرند همه مشکلات بوجود آمده در شبکه را در کمترین زمان حل کنند. بنابراین بهره‌گیری از خدمات حفاظت شبکه باعث بهبود این سیستم خواهد شد و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

ارتقا شبکه

یکی از مزایای خدمات نگهداری شبکه، بهبود مستمر و ارتقاء شبکه بر اساس دانش روز است. بهبود و ارتقاء شبکه مشابه به‌روزرسانی سیستم‌های مهندسی ایمنی است، در آن سعی می‌شود با به‌روز کردن سیستم‌ها و تجهیزات، ریسک‌های ناشی از وقوع رویدادهای غیرمنتظره را کاهش دهند. خدمات نگهداری شبکه نیز با ارتقاء تجهیزات و نرم‌افزارهای شبکه، همین کار را به انجــام می‌رسانند و ریـسک‌های ناشی از سقـــوط سیستم‌ها را به حـــداقل می‌رسانند.

کاهش هزینه

یکی از مزایای مهم نگهداری شبکه های کامپیوتری کاهش هزینه‌های مرتبط با استخدام نیروی انسانی هست که یکی از نگرانی‌های اساسی مدیران ارشد محسوب می‌شود. این مسئله در زمینه نگهداری شبکه نیز صدق می‌کند. استخدام یک نیروی دائم برای بررسی و رفع مشکلات شبکه، به صرفه نبوده و بیشتر شرکت‌ها به سمت استفاده از خدمات تخصصی پیمانکاری متمایل شده‌اند. استفاده از این روش، علاوه بر کاهش هزینه‌ها، به دلیل وجود کارشناسان متعدد و متخصص، معمولاً با سرعت بسیار بیشتری مشکلات را رفع میکند.

کاهش ریسک در شبکه

یکی از کارهای حیاتی در نگهداری شبکه، ردیابی و شناسایی مشکلات قبل از وقوع آنها است تا جلوی توقف فرآیند گرفته شود. شناسایی مسائل شبکه قبل از وقوع آنها، ریسک‌های ناشی از توقف فرآیند را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، تصور کنید دستگاه‌های PLC مرتبط با ماشین‌آلات یک کارخانه خراب شوند. در این صورت، فرآیند توقف می‌کند. توقف فعالیت به معنای هزینه‌های بیشتر، تولید کمتر و در نهایت سود کمتر یا حتی ضرر است. اما با دخالت تخصصی تیم نگهداری شبکه، بروز مشکلات به حداقل رسانده می‌شود.

حفظ امنیت شبکه و اطلاعات

امنیت دیتا و اطلاعات یک موضوع بسیار حیاتی است که توسط مدیران شرکت‌ها و مسئــولان مالی و اداری مورد توجه قرار می‌گیرد. مشتریان بارها به ما مراجعه کرده‌اند که به دلیل عدم وجود پشتیبان شبکه یا نگهداری نادرست سیستم، اطلاعات خـود را از دست داده‌اند یا مورد آلودگی ویروسی قرار گرفته‌اند که عملاً بازیابی اطلاعــات غیرممکن یا بسیار هزینه‌بر بوده است! بنابراین، با داشتـن پشتیبانی صحیـح، کنترل نسخه‌های پشتیبان اطلاعات و بهبود امنیت شبــکه به صـورت مداوم، این مشکل قابل حل خــواهد بود.

تحلیل های مقایسه ای

یکی دیگر از مزایای خدمات نگهداری شبکه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و اطلاعات مرتبط با سیستم‌ها و شبکه است. کار تجزیه و تحلیل داده و بررسی میزان استفاده از پهنای باند اینترنت، ظرفیت روتر و سایر تجهیزات، به هیچ وجه یک فعالیت ساده نیست. اگر پشتیبانان شبکه دارای تخصص کافی باشند، می توانند این اطلاعات خام را دسته بندی کرده و پس از تجزیه و تحلیل، آنها را در اختیار سازمان و شرکت قرار داده تا مدیران ارشد بتوانند عملکرد بخش‌های مختلف را بر اساس این اطلاعات ارزیابی کنند و در نهایت بهبودی در سیستم را به وجود بیاورند.

اجرا و راه اندازی اتاق سرور. نگهداری شبکه . به همراه تعمیرات شبکه توسط شرکت نورسان انرژی و پسیو شبکه

و در آخر…

حفاظت شبکه و پشتیبانی مناسب از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. با رعایت اصول و روش‌های نگهداری، می‌توان عملکرد بهینه شبکه را تضمین کرده و در صورت بروز مشکلات، آن‌ها را به طور سریع و کارآمد حل نمود. با انجام فعالیت‌های حفاظت و پشتیبانی به موقع، می‌توان از عمر مفید شبکه بهره‌برداری کرد و همچنین از مخاطرات امنیتی محتمل جلوگیری نمود.

نگهداری شبکه توسط نورسان انرژی از راه های مختلفی انجام می شود که شامل موارد زیر میباشد:

  • ارائه خدمات هفتگی و اعزام کارشناسان جهت رفع احتمالی مشکلات
  • اعزام کارشناسان مستقر و ثابت به سازمان‌ها و شرکت‌ها
  • ارسال یک تیم از کارشناسان متخصص به سازمان درخواست‌کننده
  • نگهداری شبکه‌های کامپیوتری از راه دور
  • ارائه پشتیبانی تلفنی برای انتقال مشکلات توسط افراد مرتبط و راهنمایی‌های لازم به صورت تلفنی

شرکت نورسان انرژی یک شرکت حرفه‌ای در زمینه ارائه خدمات نگهداری و پشتیبانی و همچنین خدمات امنیت شبکه و تعمیرات شبکه است. این شرکت با داشتن تجربه و دانش فنی قوی، خدماتی برای نگهداری و پشتیبانی از شبکه‌های مختلف ارائه می‌دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

کلیک کنید